czwartek, 13 kwietnia 2017

Bubble Goth


Ohayou!
Dzisiaj przychodzę do Was z serią, którą już daaaawno temu zapowiedziałam, ale jeszcze jej nie rozpoczęłam. Ale jak to się mówi, lepiej pózno niż wcale. Seria ta dotyczy wszystkich odmian Gotha .Mam nadzieję, że Wam się spodoba, jeśli tak to dajcie, znać czy chcecie notki o innych odmianach. 
Póki co zapraszam do czytania ♥
Co to jest?
Bubble Goth jest to jeden z nowszych typów gotów. Został zapoczątkowany, stworzony przez estońską piosenkarkę pop Kerli Koiv, Mówi ''mam na celu uczynić piękne, przerażającym i przerażające, pięknym", czyli coś, co "przyjmuje światło i mrok i łączy je ze sobą".
    Kerli stworzyła ten typ, ponieważ została określona jako Goth, gdy opublikowała album "Love is Dead", Walking on Air, szczególnie popularną piosenką, która przyprowadziła ją do subkultury. Krytyk opisuje ją jako "bubblegum Goth", ponieważ jej muzyka jest pop z nutami techno i rocka, a ona wzięła się do labelu, tworząc Bubble Goth. Jej naśladowcy nazywają się dziećmi z Księżyca i noszą trzy kropki na czole.Styl
Często noszone są ala maski na twarzy, gorsety, buty na platformie, ubrania koronkowe, typowo 'gotyckie' spódnice, spodenki, krótkie bluzeczki. Wszystkie te rzeczy oczywiście w jasnych, delikatnych kolorach, najczęściej jest to biały, błekitny i pastelowy róż, ale również inne pastelowe kolory. Generalnie styl ten zawiera elementy z tradycyjnego gotyku, tyle że w 'lżejszej' odsłonie, oraz z Cyber Gothu. Jeśli chodzi o włosy to są one najczęściej białe, ale nie jest to żadne ograniczenie.
Makijaż
Makijaż jest również jasny w kolorze, zwykle przy użyciu srebnego, białego i czarnego. Mile widziany jest tu również taki 'fikuśny'makijaż, z różnymi wzorami kresek, łączeniu różnych kolorów itd. Jednak można mieć również ciemniejszy.

 
W skrócie
Dla mnie Bubble Goth jest dla osób, które uwielbiają mrok, ciemność, psychopatię, ekscentrycznoć itd. podoba im się styl Cyber Goth oraz tradycyjny styl gotycki, ale jednocześnie uwielbiają delikatność i jasne kolory.


To wszystko na dziś, mam nadzieję, że post Wam się spodobał!

Sayonara!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz